کلینیک مجازی مشاوران و روانشناسان برتر

www.Ravanshenasii.ir

تاریخ : دوشنبه 16 اسفند 1395 06:36 ب.ظ
به عنوان کسی که از یک اختلال اضطرابی رنج می برد، می دانم در بند احساسات طاقت فرسا بودن، که اغلب نمی توان درکی از آن داشت، چگونه حسی دارد. من ترس نفسگیر را تجربه کرده ام، احساس فلج کننده ای که شما را دربند می کشد و احساس اینکه کاملاً خارج از کنترل هستید مادامیکه نومیدانه سعی دارید که کنترل خود را بدست آورید. من از موقعیتهایی که می دانستم موجبات ترسم را فراهم خواهند آورند، کاملاً اجتناب کرده ام و بدین واسطه فرصتهای بسیاری را از دست داده ام چرا که این اضطراب مرا از انجام چیزهایی که عمیقاً میدانستم که خواهان انجام آنها هستم،  بازداشته است.

نتیجه تصویری برای اختلال اضطرابی و ۷ روش غلبه بر آن

اگر شما بدانید که چگونه ترسهایی فلج کننده، که به نظر نمی رسد توجیهی برای آنها  داشته باشید، از زندگی کردن طبیعی محرومتان می کنند؛ شما تنها نیستید،  مطابق بررسی سازمان بهداشت جهانی، اختلالات اضطرابی متداولترین  اختلالات روانی در جهان می باشند؛ ۲۰ درصد از نوجوانان تاحدی از اختلال را تجربه کرده اند، همچنانکه ۷۰ درصد از کسانی که سعی در خودکشی داشته اند نیز از این اختلال رنج می برند.

  به نقل از مدیکال دیلی، اختلالات اضطرابی در همه اشکال و فرمها وجود دارند و واکنشهای متفاوتی را در افراد مختلف بر می انگیزند. روانشناسان اختلالات اضطرابی را در ۶ گروه از یکدیگر متمایز کرده اند:  اختلال اضطراب فراگیر (GAD)، اختلال پانیک، اختلال وسواسی- اجباری (OCD)، اختلال اضطراب اجتماعی، ترس‌ مرضی‌ (فوبیا) واختلال استرس پس از سانحه (PTSD). با وجود اینکه اضطراب می تواند ناشی از چیزها و موقعیتهای متفاوت باشد،  اکثر کسانی که این اختلال را تجربه کرده اند، تنگی نفس، تپش قلب، عرق کردن، بی خوابی و یک نگرانی دائمی را تجربه می کنند.

 


بسیار اهمیت دارد که عنوان شود اضطراب برای همه امری متداول می باشد، و حتی می تواند مرضی نباشد، اما زمانیکه این حس (اضطراب) به “اجتناب” تبدیل شود، نشانه ای خواهد بود مبنی بر اینکه شخص مبتلا به کمک بیرونی نیاز دارد. خوشبختانه، راهبردهای مقابله ای متفاوتی جهت کنترل پذیر بودن هر چه بیشتر اضطراب وجود دارد. به حداقل رساندن مصرف قهوه، ترک سیگار، توسعه مهارتهای اختصاصی جهت مهار کردن آن موقعیتهای ناشناحته، در زمره کارهایی جزئی هستند که شما می توانید برای کنترل کردن اضطراب خود انجام دهید. و مهمترین اینها، قراردادن خویش در حیطه مجموعه ای از افراد با تفکر مثبت،که با حمایت عاطفی خویش از شما پشتیبانی کنند، میتواند بهترین روش برای کمک به درمان شما باشد. افراد با اختلال اضطرابی نیازمند زمان  جهت بازتوانی خود هستند و با داشتن چنین ساختار حمایتی شما مطمئن خواهید بود که در طول این مسیر تنها نیستید.

تلخیص و ترجمه: گروه نوروسافاری – ندا میهمی “کارشناس ارشد روانشناسی بالینی “

لینک منبع اصلی :

What It Means To Have An Anxiety Disorder And 7 Ways To Cope

Photo 03-Edited

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic